عکس لاتاری : مشخصات و شرایط عکس لاتاری

 عکس لاتاری : مشخصات و شرایط عکس لاتاری

شاید این سوال برای شما پیش آمده باشد عکس لاتاری چیست و چرا همه به این موضوع که به نظر پیش پا افتاده می‌آید این قدر اهمیت می‌دهند! باید خدمتتان عرض کنم که همین موضوع به ظاهر ساده که عکس لاتاری چگونه باید باشد می‌تواند تاثیر بسیار زیادی بر روی  شانس شما در برنده شدن داشته باشد. عکس مناسب لاتاری دارای خصوصیات و جزئیات ساده در عین حال زیادی است که در صورت رعایت نکردن شرایط عکس لاتاری، بدون مشخص شدن علت یا ایراد عکس، فرصت برنده شدن را از دست می‌دهید. در صورتی که قصد گرفتن عکس ثبت نام لاتاری را دارید، خواندن این مقاله را به شما پیشنهاد می‌دهیم.

عکس برای لاتاری

ابتدا به این سوال پاسخ می‌دهیم که عکس لاتاری آمریکا چطوری باید باشد. هنگام آپلود عکس در زمان ثبت نام لاتاری در صورتی که جزئیات را رعایت نکرده باشید، هیچ گونه ارور و یا خطایی را دریافت نخواهید کرد و به همین جهت در ادامه شرایط عکس لاتاری را باهم بررسی خواهیم کرد.

شرایط عکس لاتاری

در اینجا به چند مورد از شرایط عکس لاتاری ۲۰۲۳ اشاره خواهیم کرد:

 • باید پس‌زمینه سفید یا روشن باشد.
 • بین شما و دوربین باید فاصله باشد.
 • فضای بالای سر و اطراف شانه ها باید کاملا مشخص باشد.
 • عکس باید کاملا تمام رخ باشد.
 • عکس باید با استاندارد لازم آپلود شود.
 • عکس نباید سیاه سفید باشد.
 • عکس باید حتما مربوط به ۶ ماه گذشته باشد.

در ادامه چند نمونه را مشاهده خواهید کرد:

شرایط عکس لاتاری

مشخصات عکس لاتاری

جهت تهیه عکس برای لاتاری امریکا باید زاویه مستقیم به دوربین داشته باشید، این که عکس لاتاری چه سایزی باشه از اهمیت بالایی برخوردار است. سایز عکس ثبت نام لاتاری باید به شکل مربع و طول ۶۰۰ پیکسل تا ۱۲۰۰ پیکسل باشد. زمینه سفید، عکس رنگی و بدون عینک و سمعک باشد. موی شما نباید روی صورت شما را بپوشاند. نیازی به معلوم بودن گوش‌ها نیست.

مشخصات عکس لاتاری

عکس لاتاری بانوان

برخی از شرایط عکس لاتاری بانوان با آقایان متفاوت است، از جمله مشخصات عکس لاتاری خانم‌ها این است که نباید در عکس آنها زیورآلاتی مانند گردنبند، گیر سر و … وجود داشته‌باشد. عکس لاتاری با حجاب هم برای مسلمانان و سایر ادیانی که حجاب در آنها تعریف شده است ممانعتی ندارد. فقط گردی صورت باید واضح باشد. در صورتیکه قصد گرفتن عکس لاتاری با آرایش دارید، باید بدانید که آرایش نباید به میزانی باشد که موجب پوشیده شدن چهره شود. آگاه باشید که عکس لاتاری با گوشواره از جمله مواردی ممنوعه می‌باشد.

عکس با حجاب برای لاتاری

همانطور که گفته شد برای بانوان محجبه محدودیتی در خصوص عکس با حجاب وجود ندارند. آنها می‌توانند عکس لاتاری حجاب‌دار  تهیه نمایند. در کل عکس لاتاری با شال یا روسری یا مقنعه مانعی ندارد.

عکس با حجاب برای لاتاری

عکس لاتاری آقایان

از جمله خصوصیات عکس لاتاری برای آقایان این است که موی سر آنها باید به گونه‌ای باشد که گردی صورت آنها را نپوشاند و دندان‌هایشان در عکس نباید مشخص باشد. پوشیدن عینک هم جز موارد ممنوعه هم برای آقایان هم برای بانوان می‌باشد.

عکس لاتاری آقایان

عکس لاتاری بچه

گرفتن عکس لاتاری برای کودکان مقداری دشوارتر از بزرگسالان خواهد بود. در عکس لاتاری کودک یا نوزاد، صورت باید مستقیم رو به دوربین باشد و گردی صورت کاملا مشخص باشد. چشم‌های آنها باید کاملا باز باشد و پس زمینه‌ای که پشت آنها قرار دارد باید کاملا روشن باشد. عکس لاتاری بچه باید بدون هیچ گونه سایه باشد. به هنگام گرفتن عکس لاتاری کودک نباید او را در آغوش بگیرید.

عکس لاتاری بچه

عکس لاتاری چند مگاپیکسل است؟

از مهم‌ترین عواملی که باید به آن توجه کنید این است که عکس لاتاری چند پیکسل باشد قابل قبول خواهد بود. طبیعتا در هر فرآیند ثبت‌نامی، قوانینی برای فرمت عکس، حجم، سایز و… تعیین می‌شود. برای بارگزاری عکس لاتاری شرایط ویژه‌ای وجود دارد. از جمله این که عکس باید به شکل مربع و طول ۶۰۰ پیکسل تا ۱۲۰۰ پیکسل و حجم فایل عکس لاتاری باید حداکثر ۲۴۰ کیلوبایت باشد.

حال باید به این سوال پاسخ دهیم اگر در صورتیکه حجم عکس گرفته شده بیشتر از ۲۴۰ کیلوبایت بود

چگونه سایز عکس لاتاری را درست کنیم! می‌توانید با استفاده از سایت‌هایی مانند compresspng.com برای کاهش حجم عکس برای لاتاری استفاده کنید.

سایت تایید عکس لاتاری

در صورتی‌که تصمیم به گرفتن عکس لاتاری با موبایل در منزل را دارید و می‌خواهید از درستی آن اطمینان حاصل فرمایید، سایت‌هایی هستند که می‌توانید عکس خود را در آنجا بارگزاری کنید. این سایت‌ها تست عکس لاتاری را انجام می‌دهند و تایید یا عدم تایید را اعلام می‌کنند. از جمله این سایت ها می توان به fa.dvlottery.me  اشاره کرد. برخی از این سایت‌های تایید عکس لاتاری، ربات‌هایی هستند که به خوبی نمی‌توانند شرایط عکس شما را با شرایط عکس لاتاری تطبیق دهند و اکثرا دچار اشتباه می‌شوند. یک دسته دیگر از سایت‌ها، آتلیه‌هایی هستند که در قبال دریافت هزینه عکس لاتاری شما را بررسی می‌کنند.

عکس لاتاری در منزل

باید به بررسی این موضوع هم بپردازیم که عکس لاتاری را کجا بگیریم بهتر است. همانطور که گفته شد عکس لاتاری اهمیت ویژه‌ای دارد برای همین به شما توصیه می‌کنیم برای اطمینان خاطر با مراجعه به آتلیه عکاسی، یک عکس مناسب با استانداردهای اعلام شده تهیه کنید.

اما چنانچه به هر دلیلی شرایط تهیه عکس لاتاری از طریق آتلیه را ندارید، راهنمای زیر را با دقت مطالعه نمایید تا شما را با نحوه گرفتن عکس لاتاری در خانه آشنا کنیم تا بتوانید بهترین و مناسب‌ترین عکس ممکن برای شرکت در لاتاری را در منزل یا محل‌کار تهیه کنید.

 • در ابتدا یک دوربین دیجیتال تهیه کنید. اگر قصد دارید با تلفن همراه از خود عکس بگیرید، در ادامه اموزش عکس لاتاری با گوشی را خواهیم داد.
 • سعی کنید در روز و با نوری طبیعی عکاسی کنید.
 • توجه داشته باشید برای گرفتن عکس لاتاری در خانه بایستی کاملاً رو به دوربین بایستید و نگاهتان نیز رو به دوربین باشد.
 • دوربین باید کاملاً روبری سر شما بگیرد و سر شما کاملاً در میانه عکس قرار گیرد.

عکس لاتاری با موبایل

ممکن است دوربین دیجیتال در دسترس نداشته باشید و این سوال برایتان پیش بیاید که آیا عکس لاتاری رو میشه با گوشی گرفت. در جواب باید گفت چیزی که اهمیت دارد، توجه به استانداردها و سایز و حجم عکس لاتاری می‌باشد. در واقع، شما عکس را با هر دستگاهی که می‌گیرید، باید شرایط تعیین شده را داشته‌باشد. در این راه شما می‌توانید از سایت تبدیل عکس لاتاری که قبل‌تر در مورد آن صحبت کردیم، کمک بگیرید.

هزینه عکس لاتاری در عکاسی

هر سال در دوره ثبت نام لاتاری، آتلیه‌ها خدماتی برای عکاسی لاتاری ارائه می‌دهند. بعضی از آتلیه‌ها به بهانه ویژه بودن شرایط عکس لاتاری هزینه عکس لاتاری را چند برابر بیش‌تر حساب می‌کنند و این واقعا منصفانه نیست. برای مشاهده قیمت عکس لاتاری کلیک کنید

در سال جاری هزینه عکس لاتاری در عکاسی مبلغی ما بین ۵۰تا۱۵۰هزار تومان می‌باشد که در صورتیکه این هزینه برای شما قابل قبول نیست میتوانید عکس لاتاری با گوشی را امتحان کنید.

(حتما در زمان گرفتن عکس لاتاری با گوشی موبایل به استانداردها توجه ویژه‌ای داشته‌باشد.)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *